جهان
موضوعات داغ

هشدار روسیه به انگلیس ؛ لطفاً دیوانگی نکنید

هشدار روسیه به انگلیس ؛ لطفاً دیوانگی نکنید

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اظهارات وزیر دفاع انگلیس گفت: مسکو به لندن درباره تحریک جنگ سایبری هشدار می‌دهد.(ایسنا)

به نقل از خبرگزاری تاس، بن والاس، وزیر دفاع انگلیس گفته بود که لندن علیه کشورهای متخاصم از جمله روسیه که تلاش می‌کنند تا به انگلیس لطمه وارد کنند، حملات سایبری انجام می‌دهد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اظهارات وزیر دفاع انگلیس گفت: ما به رقبای خود تاکید داریم که دیوانگی نکنند و دست به تحریک برای یک رقابت جدید سایبری نزنند.

این دیپلمات روسی همچنین افزود: چندین سال است که ایده ضرورت افزایش ابزارهای تهاجمی در فضای اطلاعات و مجازی در میان کشورهای عضو ناتو به بهانه مقابله با تهدیدهایی که ادعا می‌شود از کشور ما ناشی می‌شود، مطرح شده است.

وی همچنین به این مساله نیز اشاره کرد که روسیه بارها مخالفت خود را با نظامی کردن فضای اطلاع رسانی اعلام کرده و مدافع استفاده از فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات در زمینه‌های صلح آمیز است.

زاخارووا همچنین افزود: این اولویت ماست. ما بارها به ویژه به شرکای انگلیس خود گفته‌ایم و پیشنهاد داده‌ایم که رایزنی‌های کارشناسانه دو جانبه برگزار کنند. اما لندن چنین بیانیه‌های بدون توازن، تهاجمی و خصمانه را به همراه انتقادهای بی‌پایه و اساس درباره روسیه ترجیح می‌دهد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه ادامه داد: مسکو پیشنهاد می‌کند لندن به جای استفاده از لفاظی‌های تهاجمی، در مورد همه مسائل بین‌المللی و امنیت اطلاعات همکاری کند.

پایگاه خبری تحلیلی خبر با تو

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا