خبر مهم
موضوعات داغ

خطر سیل در سیستان و بلوچستان و هرمزگان

خطر سیل در سیستان و بلوچستان و هرمزگان

معاون وزیر نیرو : به استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان هشدار قرمز داده شده تا مردم از نشستن در کنار رودخانه‌ها و دریا جدا پرهیز کنند و روستا‌های نزدیک به رودخانه‌های سیلاب‌زا به‌صورت موقتی حتی الامکان تخلیه گردد.

تسنیم: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشور و رصد ماهواره‌های بین‌المللی، روزهای شنبه و یکشنبه در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان خصوصا مناطق چابهار و سیریک در استان‌های فوق الذکر احتمال طوفان، بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب وجود دارد.

قاسم تقی زاده خامسی، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در این خصوص گفت: به استان‌های ذیربط هشدار قرمز داده شده است تا مردم از نشستن در کنار رودخانه‌ها و دریا جدا پرهیز کنند و روستاهای نزدیک به رودخانه‌های سیلاب‌زا به‌صورت موقتی حتی الامکان تخلیه گردد.

وی ادامه داد: بنابر پیش‌بینی‌ها و کارشناسی‌های صورت گرفته حداکثر میزان بارندگی در این نقاط حدود 150 تا 300 میلی‌متر برآورد می‌شود که احتمال وقوع سیلاب‌ها را به دنبال دارد و لازم است هشدارهای فوق جدی گرفته شود همچنین این میزان بارش به اندازه چندین برابر میزان متوسط بارندگی سالانه این دو استان خواهد بود.

طبق اعلام شرکت مدیریت منابع آب ایران، ظرف 24 ساعت گذشته میزان بارندگی در رضوانشهر گیلان بیش از 155 میلی‌متر بوده که با متوسط بارندگی سال کشور برابر است.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا