جهان
موضوعات داغ

طالبان: خروج آمریکا لحظه‌ای تاریخی است

طالبان: خروج آمریکا لحظه‌ای تاریخی است

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان در گفتگو با شبکه خبری الجزیره گفت: خروج آخرین سرباز آمریکایی از افغانستان، لحظه‌ای تاریخی برای ما و برای هر ملتی است. وی افزود: جنگ در افغانستان پایان یافت و برای حل مشکلات کشور به کمک همه نیاز داریم.

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی طالبان خروج آمریکا از افغانستان را لحظه‌ای تاریخی برای مردم این کشور توصیف کرد.

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزیره گفت: خروج آخرین سرباز آمریکایی از افغانستان، لحظه‌ای تاریخی برای ما و برای هر ملتی است.

وی افزود: جنگ در افغانستان پایان یافت و برای حل مشکلات کشور به کمک همه نیاز داریم.

مجاهد اظهار داشت: ما از جامعه جهانی می‌خواهیم که به ملت افغانستان در همه زمینه‌ها از جمله اقتصاد، آموزش و بهداشت کمک کند.

وی گفت: هیچ مشکلی با هیچ کدام از هموطنانمان و یا اشخاص دیگر نداریم. وجود اپوزیسیون در افغانستان امری طبیعی است و ما به آن احترام می‌گذاریم.

سخنگوی طالبان افزود: به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم که بار دیگر در کشور ما جنگ افروزی کند.

وزارت دفاع آمریکا ساعتی قبل پایان حضور 20 ساله این کشور در خاک افغانستان را تأیید کرد.

ژنرال «کنت مک کنزی» سخنگوی پنتاگون گفت که نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج شده و ماموریت در این کشور اکنون به پایان رسیده است.

وی در جریان یک جلسه توجیهی گفت: با خروج نیروها، ماموریت بیست ساله به پایان می رسد.

پیش از این، «جان کربی» سخنگوی پنتاگون اعلام کرد: عملیات در افغانستان به زودی تمام می‌ شود اما تلاش‌ های ما برای حمایت از امدادرسانی ادامه می‌ یابند و به رغم اینکه ماموریت خطرناکی است اما ما قدرت ادامه عملیات با ادامه خروج نیروهایمان را داریم.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا