جهان
موضوعات داغ

کاهش محبوبیت بایدن

کاهش محبوبیت بایدن

رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به نتایج یک نظرسنجی جدید که نشان داده میزان رضایت از عملکرد وی به دلیل اوضاع پیش آمده در افغانستان به میزان قابل توجهی کاهش یافته، گفت «این نظرسنجی را ندیده‌ام.»

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به نتایج یک نظرسنجی جدید که نشان داده میزان رضایت از عملکرد وی به دلیل اوضاع پیش آمده در افغانستان به میزان قابل توجهی کاهش یافته، گفت «این نظرسنجی را ندیده‌ام.»

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه در کنفرانس خبری بعد از سخنرانی‌اش درباره افغانستان، وقتی از او درباره نتایج یک نظرسنجی جدید پرسیده شد که نشان داده میزان رضایت از عملکرد وی به دلیل اوضاع پیش آمده در افغانستان کاهش یافته و برخی از آمریکایی‌ها معتقدند او دیگر در کارش «شایسته، متمرکز یا موثر نیست»، در واکنش گفت «این نظرسنجی را ندیده‌ام» و به شکلی تمسخرآمیز خندید.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، در ادامه، خبرنگار شبکه سی‌بی‌اس به او می‌گوید که این شبکه صبح همان روز نتایج این نظرسنجی را منتشر کرده است.

بعد از آن یک خبرنگار دیگر سی‌بی‌اس از دولت آمریکا خواست بایدن را در جریان این نظرسنجی قرار دهد. او در توییتی دیگر با پیوست کردن لینک نتایج نظرسنجی، نوشت: کارکنان عزیز کاخ سفید، لطفاً نظرسنجی زیر را با رئیس‌جمهور به اشتراک بگذارید. او گفت که هنوز آن را ندیده است.

نظرسنجی جدید «سی‌بی‌اس نیوز/یوگاو» نشان داده دستکم ۷۴ درصد آمریکایی‌ها فکر می‌کنند خروج آمریکا از افغانستان بسیار بد یا تا حدودی بد پیش رفته است. این نظرسنجی همچنین نشان داد میزان رضایتمندی از عملکرد بایدن در چند ماه گذشته به دلیل بی‌برنامه بودن دولت او در خصوص خروج از افغانستان کاهش یافته است.

طبق این نظرسنجی، نیمی از آمریکایی‌ها عملکرد بایدن را تایید می‌کنند اما ۵۰ درصد باقی آن را رد می‌کنند. همین نظرسنجی در ماه مارس نشان داد که تنها ۳۸ درصد با عملکرد رئیس‌جمهور آمریکا موافق نیستند.

طی هفته گذشته انتقادات فزاینده‌ای به خاطر خروج آشفته و سراسیمه آمریکا از افغانستان متوجه جو بایدن شده است. اخیراً خبرگزاری «رویترز» نیز در گزارشی نوشت پس از فرار نیروهای دولتی افغانستان از حملات طالبان، این گروه توانسته‌اند شمار چشمگیری از تجهیزات آمریکایی را به غنیمت بگیرند.

بایدن حدود یک ماه قبل هم به رغم برآورد جامعه اطلاعاتی آمریکا که از تصرف قریب‌الوقوع کابل بعد از خروج نظامیان آمریکایی خبر می‌داد، مدعی بود که ۷۵ هزار طالب در مقابل ارتش ۳۰۰ هزار نفری افغانستان که آمریکا آن‌ها را مانند هر ارتش مجهزی در جهان آموزش داده و تجهیز کرده شانسی برای موفقیت ندارند.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا