جهان
موضوعات داغ

اردوغان: شاید بتوانم با رهبر طالبان دیدار کنم

رئیس‌جمهور ترکیه با ابراز نگرانی از وضعیت خطرناک در افغانستان، از احتمال دیدار خود با رهبر گروه طالبان برای گفت‌وگو درباره پایان جنگ در این کشور خبر داد.

فارس: «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه بامداد پنجشنبه از افزایش درگیری‌ها و بی‌ثباتی در افغانستان در پی پیشروی طالبان ابراز نگرانی کرد.

اردوغان در گفت‌وگویی تلویزیونی گفت: «ما در حال مذاکره با جنبش طالبان هستیم. شاید بتوانم با رهبر گروه طالبان در تلاشی برای پایان دادن به جنگ در افغانستان ملاقات کنم».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی در این‌باره گفت: «من عصر امروز با طرف قطری درباره توقف پیشروی طالبان و راه‌های دستیابی به آشتی گفت‌وگو کردم. اوضاع افغانستان به مرحله خطرناکی رسیده است و باید تحت کنترل درآید».

رئیس‌جمهور ترکیه درباره وضعیت مهاجران غیرقانونی در کشورش نیز توضیح داد: «موج نامنظم پناهندگی در مرزهای ما وجود ندارد، برخی افراد در رسانه‌های اجتماعی مبالغه می‌کنند. نهادهای ذیربط ما بخش اعظمی از مهاجران غیرقانونی افغانستانی را به کشور خود برمی‌گردانند».

بر اساس این گزارش، اردوغان همچنین افزود: «ما ساخت دیوار در مرز با ایران و عراق را ادامه می‌دهیم تا از مهاجرت غیرقانونی به کشورمان جلوگیری کنیم».

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا