جهان
موضوعات داغ

مخالفت بایدن با اقدام اسرائیل علیه ایران

یک رسانه صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که حتی در صورت حمله ایران و یا حزب الله به اسرائیل، دولت بایدن اجازه اقدام این رژیم علیه ایران را نخواهد داد.

ایسنا: یک رسانه صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که حتی در صورت حمله ایران و یا حزب الله به اسرائیل، دولت بایدن اجازه اقدام این رژیم علیه ایران را نخواهد داد.

وبگاه عبری دبکا در گزارشی اعلام کرد که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا حتی در صورت هجوم‌ ایران و یا هم پیمانان آن به اسرائیل ،اجازه نمی دهد اسرائیل اقدامی علیه ایران انجام دهد.

این وبگاه که متخصص امور نظامی و اطلاعاتی است در گزارش خود آورده است: آمریکا می ترسد که این حمله منجر به از بین رفتن افق های رسیدن به توافق در راستای احیای برجام شود. البته دولت جوبایدن اکنون باید خیالش راحت باشد زیرا می داند که دولت جدید اسرائیل با اقدام ناگهانی علیه ایران و یا حزب الله لبنان به ائتلاف خود با آمریکا لطمه وارد نمی کند.

در این گزارش آمده است که دولت جدید رژیم صهیونیستی به رهبری نفتالی بنت و دو هم پیمان آن یعنی یائیر لاپید، وزیر خارجه وبنی گانتس، وزیر جنگ بر خلاف شیوه نتانیاهو قبل از انجام هرگونه اقدام علیه ایران و یا حزب الله پایبند به مشورت با واشنگتن هستند.

دبکا می‌نویسد: اگر حمله ناگهانی از سوی ایران و یا حزب الله انجام شود، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و یا لوید اوستن، وزیر دفاع این کشور نیمه شب با اسرائیل تماس خواهند گرفت و از آن می خواهند که خویشتنداری کند و به حمله پاسخی ندهند تا مذاکرات از مسیر خود خارج نشوند.

در این گزارش پایگاه اسرائیلی آمده است که دولت آمریکا برای انجام مذاکرات هسته ای در سپتامبر آینده برنامه ریزی کرده است و این مساله باعث می شود که ایران و حزب الله در سایه ریاست ابراهیم رئیسی برای انجام هرگونه اقدامی علیه اسرائیل طی بیش از یک ماه آینده آزادی عمل داشته باشند زیرا می داند که دست های اسرائیل برای انتقام از سوی هم پیمان اول خود بسته است.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا