سلامت و محیط زیست
موضوعات داغ

رگبار و رعد و برق در برخی استان‌های کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وقوع رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق در ۱۸ استان کشور، از خیزش گرد و خاک در چهار استان کشور خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وقوع رگبار ‌پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق در ۱۸ استان کشور، از خیزش گرد و خاک در چهار استان کشور خبر داد.

صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز (۱۸ مرداد) در بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، جنوب اصفهان، ارتفاعات جنوب کرمان، ارتفاعات هرمزگان و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های مازندران، البرز، قزوین و تهران رگبار ‌پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد ‌پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این شرایط جوی فردا (۱۹ مرداد) در مناطقی از شمال غرب، ارتفاعات البرز، مرکزی، برخی نقاط فارس، هرمزگان و جنوب کرمان مورد انتظار است، گفت: چهارشنبه (۲۰ مرداد) نیز بارش در مناطقی از شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، برخی نقاط هرمزگان و جنوب کرمان ادامه دارد.

به گفته مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، ‌ پنجشنبه و جمعه (۲۱ و ۲۲ مرداد) در بیشتر مناطق کشور آسمان آفتابی خواهد بود و تنها در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و بارش ‌پراکنده رخ می‌دهد.

ضیاییان ضمن بیان اینکه با توجه به افزایش سرعت وزش باد طی فردا و چهارشنبه (۱۹ و ۲۰ مرداد)، رخداد گرد و خاک در مناطقی از ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست، خاطرنشان کرد: طی ‌پنج روز آینده دربرخی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل و خراسان جنوبی وزش باد شدید رخ می‌دهد که گاهی با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود همچنین طی این مدت شرق دریای عمان مواج ‌پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۹ مرداد) صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ سانتیگراد و طی روز ‌چهارشنبه (۲۰ مرداد) صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۸ و ۱۹ مرداد) اهواز با بالاترین دمای ۴۹ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با بیشینه دمای ۳۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا