گیلان

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به مناسبت روز خبرنگار

خبرنگاران چراغی برای هدایت کارگزاران جمهوری اسلامی هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پیامی که به مناسبت روز خبرنگار 1400 صادر کرد، اظهار کرد: خبرنگاران چراغی هستند برای هدایت کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی که به آنها کمک می‌کنند راه را پیدا کرده و بهتر به جامعه خدمت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، متن پیام فیروز فاضلی به این شرح است: «هفدهم مرداد ماه پیوند خورده است با «روز خبرنگار» که مصادف است با سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افغانستان؛ بنده فرا رسیدن این روز را به همه خبرنگاران و فعالان زبده عرصه رسانه و خبر استان تبریک عرض می‌کنم.

جان نباشد جز خبر در آزمون     هر که را افزون خبر جانش فزون

اینکه خبرنگاران ما با جان افزونی وارد عرصه آگاهی‌بخشی به جامعه شده‌اند برای بنده بسیار ارزشمند است و باید پذیرفت که خبرنگاران، چندآوایی فرهنگی را در یک جامعه نهادینه می‌کنند.

بنده، انتظارم را از جامعه فرهیخته خبرنگار با این دو بیت عنوان می‌دارم:

ای برادر تو همه اندیشه‌ای     مابقی خود استخوان و ریشه‌ای

گر بود اندیشه‌ات گل، گلشنی     ور بود خاری تو هیمه‌ی گلخنی

بنده معتقدم خبرنگاران ما عملاً می‌توانند گلشنی از گلهای متفاوت بسازند و طبیعی است که خار این بوستان را هم نشان دهند؛ و چراغی هستند برای هدایت کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی که به آنها کمک می‌کنند راه را پیدا کرده و بهتر به جامعه خدمت کنند.

اما باید پذیرفت همان‌گونه که اگر یک تابلو فقط سفید باشد ارزشی ندارد، تابلوی فقط سیاه نیز بی‌ارزش است؛ و هنگامی که سیاه و سفید ترکیب شوند تابلو نقش پیدا می‌کند و ترکیب رنگهای مختلف در آن باعث زیبایی و جلوه هنری آن می‌شود. ما از خبرنگاران این انتظار را نداریم كه فقط سفیدِ سفید یا سیاهِ سیاه ببینند؛ بلکه می‌خواهیم این قشر فرهیخته، رنگارنگ ببینند چرا که رنگین کمان با رنگارنگی خود، زیباترین جلوه طبیعت است.

برای روز خبرنگار، هشتمین دوره‌ای است که بنده در خدمت جامعه رسانه استان گیلان هستم و افتخار خدمتگزاری به این عزیزان را دارم. امسال نیز در بزرگداشت این روز، همانند سالهای گذشته البته با تفاوتی که در دو سال اخیر به‌واسطه شیوع ویروس کرونا رخ داده است، به‌شکل غیرحضوری از تلاش‌های این عزیزان تقدیر خواهیم کرد.

استان گیلان با سابقه زبانزدش در عرصه رسانه، هم‌اکنون دارای 187 رسانه مکتوب، 227 پایگاه خبری، 30 رسانه الکترونیک غیر برخط، 15 دفتر خبرگزاری و 55 دفتر سرپرستی نشریات سراسری است که فعالان این عرصه به‌عنوان بخش بزرگی از جامعه خبرنگاری، الحق و الانصاف در اطلاع رسانی مناسب در ایام کرونا بسیار به ما کمک کردند؛ ما بعد از قم، دومین استان درگیر کرونا بودیم و اگر نبود جامعه خبرنگاری ما، در هجوم اخبار متضاد گم می‌شدیم.

الحمدلله نوبت نخست تزریق واکسن کرونا به این قشر پرتلاش، از هفته گذشته با پیگیری همکاران ما و دوستان خانه مطبوعات و رسانه استان انجام شد و ان‌شاءالله با تزریق نوبت دوم و ریشه‌کنی این ویروس منحوس در آینده‌ای نزدیک، شاهد دیدار حضوری با این عزیزان باشیم.»

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا