سلامت و محیط زیست
موضوعات داغ

مصرف قلیان در زنان به کلاس اجتماعی تبدیل شده

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: مصرف قلیان در بین زنان متاسفانه به یک کلاس اجتماعی تبدیل شده که صدا و سیما و رسانه‌ها باید نسبت به این برداشت غلط در جامعه آگاهسازی کنند.

ایرنا: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: مصرف قلیان در بین زنان متاسفانه به یک کلاس اجتماعی تبدیل شده که صدا و سیما و رسانه‌ها باید نسبت به این برداشت غلط در جامعه آگاهسازی کنند.

علی رحمانی افزود: یکی از معضلات اجتماعی در جامعه امروزی ما این است که قلیان به دخانیات قشر زنان تبدیل شده و برخی از این افراد تصور می‌کنند مصرف آن باعث افزایش پرستیژ و کلاس اجتماعی می‌شود.

وی اضافه کرد: برای مقابله با این پدیده اجتماعی بارها به صدا و سیما، رسانه‌ها و حتی نیروی انتظامی گفتیم که در کنار اقدامات قهری کارهای فرهنگسازی را نیز در دستور کار قرار دهند؛ البته از مردم نیز تقاضا داریم که نگاه ژرفی به این موضوعات داشته و به راحتی پای قلیان را به محافل خودشان باز نکنند.

رحمانی با انتقاد از ایجاد وقفه در برخورد با مصرف قلیان در استان قزوین گفت: طرح‌های نیروی انتظامی در راستای مبارزه با مصرف قلیان باید مستمر ادامه داشته باشد و اینطور نباشد که با یک یا چند طرح آن هم با فاصله زمانی بلند امکان سوء استفاده برخی از قلیان سراها فراهم شود.

این مسؤول بیان داشت: اگرچه دستگاه قضایی از تراکم کاری بالایی برخوردار است، اما ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی یک رویه قانونی در استان است که بارها مردم شهرستان‌های قزوین و تاکستان درخواست کرده‌اند که این برخوردها تشدید شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین خاطرنشان کرد: در خصوص عرضه قلیان پشت درهای بسته سفرخانه‌ها نیز به نیروی انتظامی و دستگاه‌های متولی اعلام کردیم که این موضوع را به شکل جدی پیگیری کرده و با ان برخورد کنند.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا