دیگر
موضوعات داغ

نماینده تهران: پلتفرم‌های خارجی تحقیرکننده است!

نماینده تهران: پلتفرم‌های خارجی تحقیرکننده است!

فارس: سیدمحمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی،‌با اشاره به طرح مجلس در مورد حمایت از کاربران در فضای مجازی گفت: مجلس در این طرح به دنبال حمایت از کاربران ایرانی در فضای مجازی و صیانت از حقوق آنها است.

وی افزود: امروز فضای مجازی به ظاهر فضای مجازی است این فضا امروز فضای حقیقی را تحت تأثیر خود قرار داده و سبک زندگی ارائه می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: مجلس در طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌ها بلکه به دنبال قانونمند کردن آنها است و آنها باید تعهد دهند که حقوق ملت ایران را در پلتفرم‌های خود رعایت کنند و به رسمیت بشناسند.

نبویان خاطرنشان کرد: من به فضاسازی‌های خارجی‌ها علیه این طرح مجلس هیچ کاری ندارم چون آنها خیر و صلاح ما را نمی‌خواهند اما سوالم از کسانی که در داخل کشور به فضاسازی علیه این طرح پرداخته‌اند این است آیا بی‌قانونی خوب است یا قانونمند بودن؟ آمریکا خود در بحث فضای مجازی قانونی مشتمل بیش از 200 ماده دارد و اروپا هم قوانینی جدی در این باره وضع و اجرا می‌کند چرا باید فضای مجازی در کشور ما بی‌قانون و بی‌ضابطه باشد؟

وی افزود: یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌ها در کشور ما سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی است که آمریکا او را تروریست می‌دانست و در نهایت هم این سردار بزرگ را به شهادت رساندند و پس از شهادت آن سردار بزرگ اگر کسی عکس سردار سلیمانی را در اینستاگرام در صفحه خود می‌گذاشت و بگذارد اینستاگرام صفحه وی را حذف می‌کند.

وی اظهار داشت: سوال اینجاست چرا باید ملت ایران توسط پلتفرم‌های خارجی تحقیر شوند و به خاطر انتشار عکس سردار سلیمانی صفحه آنها در فضای مجازی حذف شود؟ ما در این طرح به دنبال آن هستیم تا از حقوق و حیثیت ملت ایران در فضای مجازی صیانت کنیم.

نبویان خاطرنشان کرد: مسأله بعدی این است که آنچه که در روز چهارشنبه در مجلس اتفاق افتاد مصوبه نبود بلکه نمایندگان موافقت کردند تا طبق اصل 85 قانون اساسی این طرح در یک کمیسیون مشترک و در یک فضای کاملا کارشناسی و تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: اگر این طرح در صحن بررسی می‌شود تنها نمایندگان اجازه موافقت و مخالفت داشتند اما حال که در کمیسیون مشترک و در یک فضای کارشناسی قرار است بررسی شود کارشناسان و صاحبنظران خارج از مجلس هم می‌توانند راجع آن اظهارنظر و نقطه نظرات خود را مطرح کنند.سوال اینجاست که آیا طرحی در یک فضای احساسی و محدود بررسی شود بهتر است تا در یک فضای کارشناسی و تخصصی.

وی از سوی دیگر اگر این طرح در صحن تصویب شود دیگر به یک قانون دائمی تبدیل می‌شود اما مصوبه کمیسیون مشترک طبق اصل 85 یک قانون موقت و آزمایشی است و ما می‌توانیم در زمان اجرای آزمایشی آن ایرادات آن را شناخته و در قانون دائمی آن را رفع کنیم.

نایب‌رئیس دوم کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما امروز شاهد هستیم که بعضی‌ها در فضای مجازی درآمدهای هنگفتی دارند بدون اینکه زحمتی بکشند و بدون آنکه مالیاتی بپردازند چرا باید اصناف مختلف در این شرایط سخت مالیات بپردازند اما عده‌ای در فضای مجازی با درآمدهای هنگفت مالیاتی پرداخت نکنند؟ پس بهتر است این موضوع ضابطه‌مند شود.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا