دیگر
موضوعات داغ

باد و باران تا اواسط هفته آینده در بیشتر نقاط کشور

به گزارش ایرنا و بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی، امروز (جمعه) در برخی مناطق گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان،‌ ارتفاعات قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار، وزش باد شدید موقتی، رعد و برق و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

فردا (شنبه) و نیز یکشنبه در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گلستان، کردستان، زنجان، جنوب کرمان، شرق فارس، شمال و شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات قزوین، البرز، تهران و سمنان شاهد رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق خواهیم بود.

بر اساس این گزارش، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده در بخش‌هایی از شمال غرب کشور، استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق رخ خواهد داد.

از امروز تا سه‌شنبه نیز در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی، وزش باد شدید و خیز گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. امروز و فردا در سمنان،‌ شرق، شمال شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور سرعت وزش باد در برخی ساعات افزایش می‌یابد که خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق را در پی خواهد داشت .

همچنین در ۵ روز آینده، دریای عمان به ویژه مناطق شرقی دریا مواج گزارش شده است.

سازمان هواشناسی حداکثر دمای امروز تهران را ۳۵ درجه همراه با وزش باد و در برخی ساعات همراه با گردوخاک اعلام  کرد.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا