دیگر
موضوعات داغ

آخرین مهلت ریجستری تبلت لنوو

پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر: سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: از فردا شنبه تبلت‌های با این نشان تجاری که ثبت و رهگیری یا همان (رجیستر) نشده باشند، غیر فعال می‌شوند.

دهقانی‌نیا افزود: دارندگان دیگر نشان‌های تجاری تبلت هم تا نهم مرداد فرصت دارند با انداختن سیم کارت، دستگاهشان را ثبت کنند. دارندگان این دستگاه‌ها باید استعلام اصالت دستگاه خود را با شماره‌گیری #۷۷۷۷* دریافت کنند.

طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران طی مذاکرات صورت گرفته مقرر شد تا جریان لغو رجیستری و غیرفعال شدن بیش از ۳۰۰۰ گوشی موبایل که در سال گذشته و بعد از انجام تشریفات رجیستری متخلف شناخته شده بود، بار دیگر بررسی تا حقی از کسی تضییع نشده باشد.

این مقام مسئول در گمرک ایران با اشاره به روند رجیستری گوشی تلفن همراه به صورت غیر حضوری و در مبادی ورودی گفت که طبق بخشنامه مربوطه هر مسافر ورودی به ایران سالانه صرفا یک گوشی تلفن همراه می‌تواند با خود وارد و ثبت کند، اما در صورتی که در هنگام اجرا برخی افراد نسبت به رجیستری تعداد بیشتری گوشی اقدام کنند و یا با گذرنامه تعداد بالاتری را ثبت کرده باشند با آن‌ها برخورد و رجیستری لغو و یا این گوشی‌ها عملا غیر فعال می‌شود.

وی ادامه داد: این در حالی است که در هنگام هر بار ورود به سامانه برای رجیستری، پیام هشدار اعلام و بعد از پذیرش توسط متقاضی، امکان انجام مراحل رجیستری وجود دارد. از این رو در صورتی که با یک گذرنامه بیش از یک گوشی رجیستر شود وجه واریزی بابت حقوق ورودی برگشت داده نخواهد شد و با متخلفان برخورد می‌شود.

معاون فنی گمرک با اشاره به این که در دی سال گذشته و در ابتدای شروع رجیستری برخی افراد سودجو از این فضا سواستفاده کرده و تعداد زیادی گوشی تلفن همراه با یک گذرنامه رجیستر کرده بودند یادآور شد: طی بررسی‌های صورت گرفته توسط سامانه‌های مرتبط، رجیستری بیش از ۳۴۰۰ گوشی لغو و افراد خاطی توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سایر مراجع مورد رصد قرار گرفتند.

ارونقی در ادامه با بیان این که در این مدت پیگیری‌های زیادی از سوی صاحبان گوشی‌های غیر فعال شده و همچنین اتحادیه مربوطه برای بررسی وضعیت این گوشی‌ها صورت گرفت گفت: این در حالی است که ادعای تعداد زیادی از افراد از این حکایت دارد که گوشی‌های تلفن همراه آن‌ها به صورت کاملا قانونی ثبت و رجیستر شده است. از این رو درخواست کردند تا بار دیگر شرایط ان‌ها مورد بررسی قرار بگیرد.

وی یادآور شد: براین اساس با توجه به این که موضوع از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است طی مذاکرات صورت گرفته از طریق معاونت فنی گمرک ایران و معاونت حقوقی این سازمان با دستگاه‌های مربوطه مقرر شد تا برای ممانعت از تضییع حقوق ذی نفعان بررسی‌های لازم انجام و در دستور کار قرار گیرکه نتیجه این رسیدگی‌ها ظرف هفته آتی اعلام خواهد شد.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا