دیگر
موضوعات داغ

وزیر نیرو به مجلس احضار شود

نماینده مردم شهرستان تالش در مجلس شورای اسلامی با درخواست از مجلس در خصوص احضار وزیر نیرو به مجلس گفت: در روز گذشته کارگرانی که پنج ماه حقوق دریافت نکرده‌اند در برابر فرمانداری رضوانشهر تجمع کرده و در این رابطه به استاندار نیز تذکر دادم اما وی توجهی به این موضوع نداشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، صبح روز گذشته تعدادی از کارگران کارگاه سد شفارود با تجمعی مسالمت‌آمیز در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان رضوانشهر، نسبت به عدم پرداخت ۵ ماهه حقوق خود معترض شدند.

فرماندار و فرماندهی نیروی انتظامی با حضور در جمع معترضان و پس شنیدن صحبت‌های آنان، ضمن تشکر از کارگران به جهت رعایت قانون، نسبت به پیگیری مطالبات کارگران در اسرع وقت قول مساعد دادند.

بر اساس پیگیری‌های رسانه‌ای، تنها نیمی از حقوق اسفند ۱۳۹۹ از سوی کارگران پروژه سد شفارود دریافت شده است و حقوق و مزایای این پرسنل از فروردین ۱۴۰۰ تا به امروز پرداخت نشده است‌.

به این منظور نماینده مردم شهرستان تالش در مجلس شورای اسلامی تذکری با استناد به بند (۶) ماده (۴۵) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس به دولت و وزیر نیرو داد.

حسن محمدیاری با بیان اینکه وضعیت پروژه صد شفارود زیبنده استانی مثل گیلان نیست، اظهار کرد: کارگران سد شفارود از حدود پنج ماه پیش حقوق و دستمزد دریافت نکرده‌اند و این موضوع زیبنده مجلس انقلابی نیست که ما خود را انقلابی بدانیم اما عده‌ای از مردم حدود پنج ماه حقوق دریافت نکنند و شرمنده خانواده‌شان باشند.

وی با اشاره به تذکرهای متمادی خود به وزیر نیرو در خصوص وضعیت سد شفارود گفت: چندین بار به وزیر نیرو در مورد موضوع مذکور تذکر دادم که نظارت خود را در سد شفارود بیشتر کند ولی تاکنون این امر محقق نشده است.

نماینده مردم شهرستان تالش در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی‌تفاوتی پیمانکار پروژه سد شفارود افزود: پیمانکار این پروژه بیشتر در فکر زندگی لاکچری بوده و اهلیت لازم را ندارد زیرا نمی‌تواند به درد مردم و کارگران که از وجود خود مایه می‌گذارند توجه کنند

به گفته محمدیاری مدیریت پیمان که منصوب وزارت نیرو است به‌جای نظارت بر عملکرد پیمانکار، بیشتر به زرق‌وبرق و اقامت لاکچری عوامل خود در منطقه اهتمام دارد و ماهانه میلیاردها تومان هزینه می‌کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با درخواست از مجلس در خصوص احضار وزیر نیرو به مجلس بیان کرد: در روز گذشته کارگرانی که پنج ماه حقوق دریافت نکرده‌اند در برابر فرمانداری رضوانشهر تجمع کرده و در این رابطه به استاندار نیز تذکر دادم اما وی توجهی به این موضوع نداشت، از هیئت‌رئیسه می‌خواهم که وزیر مربوطه را به مجلس احضار کند.

سد مخزنی شفارود در ۶ کیلومتری غرب مرکز شهرستان رضوانشهر با حدود ۵۷ درصد پیشرفت فیزیکی، جهت تأمین آب کشاورزی، صنعت، شرب و تولید انرژی در حال احداث است که شامل تأمین آب موردنیاز کشاورزی به مقدار ۴۵۵ میلیون مترمکعب در سال، تأمین آب موردنیاز حفظ محیط‌زیست ۳۳.۸ میلیون مترمکعب در سال، تأمین آب شرب شهرهای رضوانشهر، پره سر، تالش و ماسال ۲۳ میلیون مترمکعب در سال، تأمین آب موردنیاز صنایع به مقدار ۱۰ میلیون مترمکعب در سال، تولید انرژی برق‌آبی ۲۵.۳ گیگاوات ساعت متوسط سالیانه، سطح زیر کشت ۳.۴۵۰ هکتار است.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا