دیگر

ستاد کرونا تعطیلی ۶ روزه اصفهان را تصویب نکرد

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در اصفهان با اشاره به مصوبات جلسه ستاد استانی کرونا، اظهار داشت: مشابه تعطیلی کرج و تهران برای سایر استان‌ها مطرح شد ولی ستاد ملی با این تعطیلی برای سایر استان‌ها از جمله اصفهان موافقت نکرد.

نشست ستاد استانی مقابله با کرونا از ساعتی پیش برگزار شد و حجت‌الله غلامی در جمع اصحاب رسانه، با اشاره به مصوبات این جلسه، اظهار داشت: جلسه ستاد با گزارش کامل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کاشان برگزار شد و متاسفانه استان اصفهان در شرایط خوبی قرار ندارد.

وی افزود: تعداد بیماران و بستری‌ها 3 برابر نسبت به هفته گذشته افزایش یافته و این افزایش می‌تواند در آینده بسیار نزدیک تمامی تخت‌های بستری را اشغال کند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در اصفهان با بیان اینکه تشدید و کنترل رعایت‌ها در دستور کار جلسه امروز بود، گفت: مقرر شد از فردا به صورت ویژه همه محدودیت‌هایی که طبق دستورالعمل‌ها ابلاغ شده بود توسط همه دستگاه‌های اجرایی با نظارت بهداشت و درمان به اجرا در بیاید.

وی ادامه داد: موضوع واکسیناسیون هم پیشرفت خوبی دارد و چند روز گذشته روزانه 25 هزار نفر در مراکز مصلی، پل شهرستان و سایر مراکز تجمیعی واکسن کرونا تزریق می‌شود و تا مرداد ماه به مرز 50 سال خواهیم رسید.

غلامی تصریح کرد: تعطیلی کرج و تهران برای سایر استان‌ها مطرح شد و ستاد ملی با این تعطیلی برای سایر استان‌ها موافقت نکرد، پیشنهاد اصفهان هم داده شد ولی هیچ تعطیلی مشابه تهران و کرج برای اصفهان نداریم و بنابراین روال قبل ادامه دارد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در اصفهان با اشاره به اینکه فقط تعطیلی پنج‌شنبه در استان وجود دارد، اظهار داشت: همچنان ادارات دولتی روزهای پنج‌شنبه تعطیل هستند و مقرر شد صنف هم در روزهای پنج‌شنبه به طور کامل تعطیل کنند.

وی افزود: مراسم دعای عرفه در گلستان شهدا برگزار و به صورت زنده از تلویزیون پخش می‌شود، برگزاری مراسم عرفه همانند سال گذشته در اماکن روباز با رعایت فاصله گزاری اجتماعی و دستورالعمل‌های خاص بعد از اخذ مجوز از بهداشت و درمان و تعییم مسئول برگزاری مراسم مجاز خواهد بود.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا