اقتصادی

بازار موبایل کماکان روند نزولی را طی می‌کند

ایسنا: رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل مشهد با اشاره به اینکه «بازار موبایل از ابتدای سال جاری با شیب نزولی مواجه بود»، گفت: با توجه به این که در حال حاضر ارز نیمایی حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است اما وضعیت بازار آنچنان تغییری نکرده و بازار کماکان روند نزولی را طی می‌کند.

افشین اکبری حداد در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص  وضعیت بازار موبایل اظهار کرد: سازمان تنظیم مقررات واردات چند مدل از گوشی‌های شیائومی و نوکیا را به دلیل این که بدون سیم‌کارت قادر به برقراری تماس‌های ضروری از جمله تماس با ۱۱۰ نیستند، ممنوع کرده است. البته که این مدل از گوشی‌ها بدون سیم‌کارت نیز با یک روش متفاوت قادر به تماس‌های ضروری هستند.

وی افزود: برند شیائومی از برندهایی است که قیمت مناسبی دارد و به همین دلیل از پرفروش‌ترین برندهای بازار است و مردم استقبال خوبی از آن می‌کنند. ممنوعیت واردات برخی از مدل‌های برند شیائومی نمی‌تواند مشکلی در  بازار ایجاد کند زیرا این برند از تنوع فراوانی برخودار است. از طرفی واردات چند مدل گوشی از برند نوکیا نیز ممنوع شده که این مسئله نیز تاثیری در بازار ندارد زیرا برند نوکیا برند پر قدرتی در بازار نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل مشهد همچنین با بیان نامطلوب بودن وضعیت بازار موبایل اظهار کرد: بازار موبایل از ابتدای سال جاری با شیب نزولی مواجه بود. با توجه به این که در حال حاضر ارز نیمایی حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است اما وضعیت بازار آنچنان تغییری نکرده است و متاسفانه بازار موبایل کماکان روند نزولی را طی می‌کند. در این  شرایط بسیاری از فروشنده‌ها اجناس‌شان را با ضرر می‌فروشند. فعلا تمامی فروشندگان موبایل چشم انتظار جایگزینی دولت‌ها و تغییرات سیاسی‌ هستند تا شاید اثرات مطلوبی داشته و باعث ایجاد رونق در بازار شود.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا