اقتصادی

مجلس با افزایش قیمت شیر موافقت کرد

اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون کشاورزی آب و‌ منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه، کمیسیون کشاورزی با افزایش قیمت شیر موافق است و‌ باید پیگیری کرد این اتفاق بیفتد، گفت: این تصمیم در شورای قیمت‌گذاری گرفته شده است.

سید جواد ساداتی‌نژاد به موضوع لزوم افزایش قیمت شیر پرداخت و گفت: با توجه به مشکلاتی که در حوزه شیر و پایین بودن قیمت شیر‌ وجود دارد، موجب کشتار دام‌های مولد در دامداری‌‌های کشور شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی آب و‌ منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ضررورت دارد قیمت شیر به قیمت واقعیش افزایش پیدا کند،گفت: سازمان حمایت و ستاد تنظیم ‌بازار تعیین قیمت تمام شده شیر را ۶۴۰۰ تومان تایید کرده است.

وی افزود: کمیسیون کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی را موظف کرد در قیمت شیر از ظرفیت قانونی شورای قیمت‌گذاری است استفاده کند و قیمت شیر را اصلاح کند.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه کمیسیون با قیمت ۶۴۰۰ تومان برای شیر موافق است، تصریح کرد: نمی‌توانیم تولید را از دست بدهیم، شیر دهی گاو‌ها در یک شب اتفاق نمی‌افتد و فرآیند زمان‌بری است.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ رئیس کمیسیون کشاورزی آب و‌ منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با کشتار دام‌های مولد متاسفانه سرمایه از دست می‌رود، به فارس گفت: بایداز دامداران حمایت کرد و شیر به قیمت واقعی برسد.

وی با بیان اینکه، طبیعتا با افزایش قیمت شیر مواد لبنی هم قیمت آن افزایش پیدا می‌کند، ابراز داشت: دولت باید تمهید کند تا با دادن یارانه به کارخانجات تولید صنایع لبنی و با دادن یارانه مستقیم به محصولات لبنی اصلی، قیمت‌ را کنترل کند.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه، معتقد هستیم دامدار نباید به مردم یارانه بدهد و دولت باید به دامدار یارانه بدهد، افزود: دامدار بنگاه خیریه نیست و باید بر اساس شرایط اقتصادی کار کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی آب و‌ منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه، کمیسیون کشاورزی با افزایش قیمت شیر موافق است و‌ باید پیگیری کرد این اتفاق بی‌افتد، ادامه داد: خوشبختانه این تصمیم در شورای قیمت‌گذاری گرفته شده است، یک‌ اختلافی بین وزارت صمت و‌ جهاد کشاورزی در مورد بند آخر تصمیمات شورای قیمت‌گذاری بود که آن را به دو‌ وزیر محول کردیم تا جلساتی باهم‌داشته باشند و در خصوص صادرات شیر خشک و‌ کره با تصمیمات درست به توافق برسند.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا