اقتصادی

ماکارونی فعلا افزایش قیمت نداشته است

ایسنا: رئیس اتحادیه بنکداران اهواز گفت: هر چند ممکن است ماکارونی گران شود اما تا زمانی که به تصویب مقامات مسئول نرسد، قیمت‌های گذشته پابرجا خواهند بود.

محمدکمال سودمند در خصوص آخرین وضعیت موجودی کالاهای اساسی در اهواز اظهار کرد: کالاهای اساسی از جمله برنج، روغن و شکر به وفور موجود است و فراوانی برنج خارجی در بازار باعث کاهش قیمت آن شده است.

وی افزود: برای مثال در برخی از جاها اگر تقاضای روغن شود، پیشنهاد به خرید برنج همراه با روغن می‌شود که به دلیل فراوانی آن در بازار است.

رئیس اتحادیه بنکداران و حق‌العمل‌کاران اهواز گفت: بعد از افزایش قیمت بین ٢٠ تا ٣٠ درصدی روغن که توسط کارخانه‌های تولیدکننده روغن انجام شد، وفور روغن در بازار به اندازه‌ای زیاد شد که کارخانه‌های تولیدکننده برای بنکداران، تخفیفات ویژه در نظر گرفتند.

سودمند با اشاره به وضعیت شکر در بازار نیز افزود: دو مشکل بسته‌بندی و دونرخه بودن در کالای شکر وجود داشت که پس از ماه‌ها نامه‌نگاری و رایزنی، این مشکلات حل شدند و در حال حاضر هیچ مشکلی در توزیع یا فراوانی شکر در بازار وجود ندارد.

وی درباره وضعیت حبوبات در بازار بیان کرد: وضعیت حبوبات مانند روال سابقش است و به جز اقلامی که وارداتی هستند، مابقی حبوبات با نزدیک شدن به انتهای فصل خود، مقداری افزایش قیمت دارند که با شروع دوباره فصل برداشت حبوبات، به وضعیت عادی خود بازمی‌گردند.

رئیس اتحادیه بنکداران و حق‌العمل‌کاران اهواز درباره شایعه افزایش قیمت ماکارونی گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها با افراد غیر مطلع، مصاحبه می‌کنند که باعث مشوش شدن اذهان عمومی می‌شود. هر چند ممکن است ماکارونی گران شود اما تا زمانی که به تصویب مقامات مسئول نرسد، قیمت‌های گذشته پابرجا خواهند بود اما ممکن است در آینده قیمت آن افزایش یابد.

سودمند با بیان اینکه کمبودی در کالای اساسی وجود ندارد، گفت: در بازار گرانی وجود دارد، نه گران‌فروشی. با توجه به نرخ ارز، واردات و مسائل دیگر، گرانی کم و بیش وجود دارد و موضوع گران‌فروشی از سوی بنکداران کمتر اتفاق می‌افتد.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا