سلامت و محیط زیستفرهنگی

اقناع خانواده ها برای حضور دانش آموزان در مدارس بسیار مهم است

به گزارش خبرنگار مهر، محمود قاسم نژاد صبح دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش در مقطعی حضور در مدارس را اختیاری اعلام کرد اما بسیاری از خانواده‌ها به خاطر کرونا تمایلی به این کار نداشتند، گفت: با توجه به اعلام واکسیناسیون دانش آموزان و معلمین، باید برای حضور در مدارس و آموزش عادی برنامه ریزی شود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار گیلان با اشاره به نارسایی‌های موجود در روند واکسیناسیون گروه‌های هدف، بیان کرد: این امکان وجود دارد که در بازه زمانی اعلام شده موفق به واکسیناسیون همه دانش آموزان و معلمان نشویم.

وی با بیان اینکه ممکن است یک واکسن تمامی ابعاد این بیماری را کنترل نکند، افزود: حتی در صورت واکسیناسیون نیز مشکلاتی به وجود آید لذا اقناع سازی خانواده‌ها بسیار مهم است و آموزش و پرورش باید این آمادگی را در خانواده‌ها ایجاد کند.

قاسم نژاد با تاکید بر ضرورت رعایت جدی دستورالعمل‌ها از سوی مدیران و متولیان مدارس، ادامه داد: این پروتکل‌ها باید سرسختانه پیگیری شود تا خانواده‌ها با آرامش فرزند خود را به مدرسه روانه کنند.

وی افزود: اگر پروتکل‌ها به خوبی رعایت نشود و دانش آموزان حین حضور در مدارس دچار مشکلی شوند تبعات امنیتی و اجتماعی بسیار بالایی دارد لذا باید تمهیدات لازم را اتخاذ کنیم.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا