سلامت و محیط زیستگیلان

میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی گیلان به ۷۴ درصد رسید

رشت – ایرنا – بر اساس آخرین گزارش جمع بندی چگونگی رعایت پروتکل های بهداشتی در گیلان، “که به صورت هفتگی محاسبه می شود” میانگین رعایت پروتکل ها به ۷۴ درصد رسیده است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این میزان از میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در مقایسه با هفته ماقبل آن یک درصد افزایش یافته است.

مهدی جواهرشناس اظهار داشت: این میزان از رعایت پروتکل‌ ها، بهداشت فردی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌ گذاری اجتماعی از سوی متصدیان و مردم در اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع مواد خوراکی و آشامیدنی را شامل می شود

وی خاطر نشان کرد: بر این اساس میانگین رعایت بهداشت فردی ۸۱ درصد، استفاده از ماسک در اماکن عمومی توسط ارایه دهندگان خدمت ۷۲ و گیرندگان خدمت “مردم” ۶۹ درصد و میانگین رعایت فاصله گذاری ۷۴ درصد گزارش شده است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را بسیار مهم عنوان و تصریح کرد: کارشناسان بهداشت محیط و کار روزانه بر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت جدی دارند و به صورت هفتگی میانگین رعایت پروتکل ها جمع بندی و گزارش داده می شود.

در هفته های اخیر با عادی انگاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد تغییر رنگ بندی کرونایی از زرد به نارنجی و قرمز در شهرستان های گیلان بوده ایم به طوری که چند شهرستان نارنجی و یک شهرستان در این استان قرمز شد.

بر اساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که روز گذشته به روز رسانی شد، شهرستان آستارا در رنگ بندی کرونایی استان گیلان قرمز شد ضمن اینکه شهرستان آستانه اشرفیه نیز از وضعیت زرد خارج و نارنجی شد به این ترتیب شهرستان های رودبار، ماسال و آستانه اشرفیه در استان گیلان در رنگ بندی کرونایی، نارنجی هستند.

بر اساس این گزارش، هم اکنون شهرستان های رشت، خمام، رودسر، املش، سیاهکل، لنگرود، لاهیجان، شفت، فومن، صومعه سرا، بندرانزلی، رضوانشهر و تالش در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند به این ترتیب ۱۳ شهرستان زرد، سه شهرستان نارنجی و یک شهرستان قرمز است.

آمار بیماران بستری نیز در بیمارستان های گیلان رو به افزایش است، هم اکنون افزون بر ۲۷۰ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند در حالی که بر اساس آخرین آمار  پنجشنبه گذشته ۲۴۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری بودند.

گیلان با ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین استان های درگیر شیوع کرونا در کشور بود.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا