اقتصادی

فروش لوازم خانگی تقلبی چینی در بازار

تجارت نیوز: نایب رئیس اتحادیه فروشندگان از رواج فروش برندهای تقلبی چینی در بازار لوازم خانگی ایران خبر داد و گفت این اقلام تقلبی با اختلاف پنج تا شش میلیون تومانی نسبت به قیمت برند اصل فروخته می‌شوند.

 لوازم خانگی تقلبی تولید چین به بازار لوازم خانگی ایران رسید. محمدحسین اسلامیان، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اعلام این خبر به تجارت‌نیوز توضیح داد: اکثر لوازم خانگی با برندهای اروپایی در بازار ایزان لوازم خانگی تقلبی هستند که در چین تولید و بدون نام وارد کشور شده و با بسته‌بندی جعلی به بازار عرضه می‌شوند‌.

او ادامه داد: برچسب و بسته‌بندی جعلی این کالاها در ایران تولید می‌شود و روی لوازم خانگی تقلبی چینی نام برندهای اصل، چسبیده یا حک می‌شود.

اسلامیان همچنین گفت: چندین سال است که یخچال، لباس‌شویی و ظرف‌شویی (بدون نام) از چین به شکل انبوه قاچاقی وارد می‌شود و هیچ برچسبی روی این کالاها وجود ندارد و غالبا از طریق فروشگاه‌های اینترنتی به مردم فروخته می‌شود.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی همچنین توضیح داد: به عنوان مثال قیمت ماشین لباس‌شویی اصل بوش ۱۴ میلیون تومان است اما برخی در شبکه‌های زیرزمینی برچسب‌های تولید شده را به روی آن می‌چسبانند و با قیمت ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان می‌فروشند و همین اختلاف قیمت باعث شده که مردم مشتاقانه این نوع لوازم خانگی را بخرند.

اسلامیان ادامه داد: تشخیص دادن لوازم خانگی تقلبی با اصل کار سختی است. تا زمانی که کالا خراب نشود، مردم متوجه اصل یا تقلبی بودن آن نمی‌شوند. توصیه ما به مردم این است که قبل از خرید لوازم خانگی حتما با درج کد #۷۷۷*۴* سلامت کالا را استعلام بگیرند.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا