گیلان
موضوعات داغ

افزایش ابر و رگبار باران در برخی استان‌های کشور

ایسنا: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی دو روز آینده در برخی مناطق استان‌های آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و در ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، البرز و سمنان و تهران به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

صادق ضیائیان اظهار کرد: طی دو روز آینده دریای خزر مواج بوده و دما در سواحل دریای خزر به طور نسبی کاهش می‌یابد. همچنین در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و در ارتفاعات زاگرس مرکزی در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک و افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز یکشنبه ۱۳ تیر تا اواسط هفته در قالب مناطق کشور آسمان صاف و جوی پایدار حاکم خواهد بود، اظهار کرد: در سواحل شمالی کشور افزایش نسبی دما انتظار می رود.

ضیائیان با بیان اینکه فقط روز یکشنبه ۱۳ تیرماه در ارتفاعات البرز افزایش ابر و بارش پراکنده رخ می‌دهد، یادآور شد: دوشنبه (۱۴ تیر) و سه‌شنبه (۱۵ تیر) نیز تنها در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات کرمان، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی پیش‌بینی می‌شود. در روز یکشنبه نیز خلیج فارس به ویژه نواحی مرکزی و دریای عمان مواج است.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (شنبه ۱۲ تیر) صاف گاهی قسمتی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه (۱۳ تیرماه) صاف گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۸ درجه و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا