اقتصادی

ترانزیت کالا از فنلاند به هندوستان از طریق خطوط ریلی آستارا-آستارا

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، کریم رسولی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: نخستین محموله ترانزیتی کریدور شمال به جنوب به واسطه خطوط ریلی آستارا-آستارا از مبدأ کشور فنلاند وارد خاک ایران شد و قرار است بار این محوطه به واسطه کریدور شمال به جنوب به مقصد هندوستان ترانزیت شود.

وی بار این محموله ترانزیتی را 563 تن کاغذ به ارزش 535 هزار یورو دانست و گفت: این مقدار کاغذ به واسطه 32 واگن وارد خاک جمهوری اسلامی ایران در مرز زمینی شهرستان آستارا شده و قرار است به دلیل عدم اتصال راه‌آهن آستارا به رشت بخشی از آن به صورت زمینی به رشت منتقل شود.

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا انتقال محموله فوق به راه‌آهن رشت را به صورت ترانشیپمنت (انتقال کالا از یک وسیله نقلیه به وسیله نقلیه دیگر) دانست و افزود: پس از انتقال این محموله به رشت قرار است به واسطه خط ریلی رشت-قزوین به خطوط ریلی بندر عناس منتقل و در نهایت به مقصد کشور هندوستان بارگیری می‌شود.

رسولی با بیان اینکه این محموله یک آغاز برای رونق تجارت در منطقه است، تصریح کرد: در آینده نزدیک شاهد شکوفایی اقتصادی در حوزه ترانزیت خارجی در گمرک شهرستان آستارا از مبدء به مقصد دیگر کشورهای هم‌مرز با جمهوری اسلامی ایران در کریدور شمال-جنوب خواهیم بود.

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا اتصال راه‌آهن آستارا به رشت را باعث بروز تحول اساسی در حوزه ترانزیت کالا دانست و بیان کرد: در صورت تحقق این مهم و ترانزیت کالا به واسطه کریدور شمال-جنوب درآمد بالایی نصیب ساکنین منطقه خواهد شد که امیداوریم روند اتصال آن هرچه سریع‌تر پی‌گیری شود.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا