علم و فناوریگیلان

تاثیر مهاجرت‌ها بر حاشیه نشینی و فرهنگ روستاییان گیلان

ایسنا/گیلان معاون استاندار گیلان، خدمت صادقانه به مردم را یکی از ویژگی های شخصیتی شهید انصاری دانست و تصریح کرد: همه مسئولان نظام باید شهید انصاری را الگوی خود قرار داده و خدمت صادقانه به مردم را متبلور سازند.

محمود قاسم نژاد در جلسه هماهنگی برنامه های نکوداشت یاد و خاطره شهیدان انصاری و نورانی و شهدای کارمند استان گیلان، با تاکید بر لزوم برگزاری برنامه های در شان جایگاه و منزلت شهدا، اظهار کرد: به واسطه شرایط بهداشتی جامعه مراسم نکوداشت شهیدان علی انصاری، استاندار گیلان و علیرضا نورانی، معاون وی و ۲۵۷ شهید کارمند استان به صورت تلویزیونی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه بزرگداشت شهدایی همچون شهید انصاری باید ویژه باشد، تصریح کرد: شهید انصاری نه تنها در عرصه کار و خدمت، بلکه در عرصه دانش و علم نیز رتبه های بالا را کسب کرده بود و به نظام اسلامی اعتقاد داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان، خدمت صادقانه به مردم را یکی از ویژگی های شخصیتی شهید انصاری دانست و تصریح کرد: همه مسئولان نظام باید شهید انصاری را الگوی خود قرار داده و خدمت صادقانه به مردم را متبلور سازند.

قاسم نژاد، شهید انصاری را تنها استاندار شهید کشور دانست و متذکر شد: در دوران دفاع مقدس همه اقشار مردم بسیج شدند تا از کیان کشور و نظام در مقابل دشمن متجاوز پاسداری کنند، اما برخی از شهدا در تراز نخبگان و دانشمندان قرار می گیرند و جایگاه علمی ویژه ای دارند.

وی با بیان اینکه شهیدان چمران و انصاری در عرصه های علمی جهانی شناخته شده بودند، عنوان کرد: شهید انصاری در آمریکا تحصیل می کرد و جزو نخبگان بود، اما تفکر مادی حاکم بر آن کشور موجب دست کشیدن شهید انصاری از ارزش های دینی و اسلامی و انقلابی نشد؛ این در حالی است که شهید انصاری می توانست به مقاطع عالی تحصیلی دست پیدا کند و به عنوان یک متخصص مطرح شود، اما برای خدمت صادقانه به کشور بازگشت و به مقام شهادت رسید.

معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان، با اشاره به پایبندی شهید انصاری به اسلام و ارزش های اسلامی و حضور در حرکت های دانشجویی ضد رژیم ستمشاهی، خاطرنشان کرد: همه شهدا از جایگاه و منزلت والایی برخوردار هستند، اما شهدای عرصه علم و خدمت مرتبه بالاتری دارند و مردم باید با چنین شخصیت هایی آشنا شوند.

قاسم نژاد، خواستار بهره گیری از فضای مجازی جهت معرفی شهیدان انصاری و نورانی شد و بیان کرد: تولید محتوا درباره زندگی و تحصیلات و خدمات ایشان صورت بگیرند تا مردم به ویژه نسل جوان بدانند که شهدا آسودگی را کنار گذاشتند تا به مردم خدمت کنند.

وی همچنین بر فضاسازی محیطی متناسب با سالگرد شهیدان انصاری و نورانی در شهرستان های رشت، لنگرود و رودسر تاکید کرد و گفت: فرمانداری ها و شهرداری ها و دهیاری ها فضاسازی های مناسب را انجام دهند تا مردم از برگزاری ویژه برنامه ها اطلاع پیدا کنند.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا