اجتماعیگیلان

اشتغال‌زایی و حمایت صدها معتاد متجاهر گیلانی توسط بهزیستی

حسین نحوی نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اقدامات بهزیستی گیلان در جهت بهبود زندگی معتادین گیلان، اظهار کرد: در سال گذشته ۴۳۲ نفر از معتادان متجاهر به‌صورت رایگان در ماده ۱۶ به مدت ۹۰ روز اقامت داشته و در فرآیند درمان قرار گرفتند.

وی با اشاره به اشتغال‌زایی بهزیستی برای معتادین گیلانی، افزود: ۴۹۵ نفر از بهبودیافتگان با ۱۸ ماه پاکی از تسهیلات اشتغال‌زایی کم‌بهره به مبلغ ۱۹ میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان استفاده کرده و علاوه بر آن ۳۶ تن دیگر نیز توسط کارفرماها مشغول شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اذعان به اینکه برای ۱۶۹ نفر از معتادان متجاهر، مددکاران اجتماعی مدیریت مورد تعریف‌شده، گفت: با اقدامات همه‌جانبه مددکاری زمینه توانمندسازی و بازگشت به خانواده و جامعه برای آنان فراهم می‌شود.

نحوی نژاد با برشمردن دیگر اقدامات بهزیستی جهت بهبود زندگی معتادین، تصریح کرد: معرفی و دریافت دفترچه درمانی برای ۴۳ نفر از معتادین و خانواده آنان، ارائه خدمات موبایل سنتر در شهرستان‌های رشت و لاهیجان و شناسایی ۹۰ پاتوق و استقرار در پاتوق‌ها و ارائه خدمات مشاوره‌ای و پک‌های بهداشتی به آنان و یا استقرار کانکس در یکی از  مکان‌های آسیب خیز رشت و ارائه خدمات به معتادین متجاهر و تزریقی و ارائه پک‌های بهداشتی از دیگر اقدامات این سازمان حمایتی در جهت بهبود زندگی معتادین بوده است.

وی همچنین از تأسیس مراکز کاهش آسیب در شهرستان‌های رشت ،لاهیجان،انزلی و تالش جهت ارائه خدمات به معتادین متجاهر تزریقی خبر داد و گفت: معتادین متجاهر افرادی هستند که ضمن وابستگی جسمی و روحی شدید به مواد مخدر یا روان‌گردان دارای رفتارهای مصرف مواد مخدر یا روان‌گردان درملأعام، وجود آلات و ادوات مصرف مواد نزد معتاد درملأعام و یا ولگرد هستند و کلیه خدمات مددکاری از طریق خرید خدمت توسط بهزیستی انجام می‌شود و برای معتادان رایگان است.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه امسال نیز ۲۸۸ نفر معتاد متجاهر با حکم قضایی به درمان دادگاه ارجاع شده‌اند، افزود: پس از بررسی مددکاری، پزشکی و روان‌شناختی به مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲ ماده ۱۶ ارجاع داده‌شده و تحت درمان هستند.

طراحی سایت در رشت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا